Dlaczego w Ozimku?

Gmina Ozimek oferuje przyjazne warunki dla prowadzenia i rozwoju biznesu. Szczególną rolę odgrywają bardzo dobrze wykształcona kadra, znakomite warunki lokalizacyjne oraz wykwalifikowana siła robocza. A co najważniejsze u nas żyje się dobrze. 

Dodatkowym atutem jest, że Ozimek jest gminą, w której żyje się dobrze. Rozbudowana sieć placówek oświatowych – żłobek, przedszkola i szkoły tworzą sprzyjające warunki dla rodzin. Ponadto na terenie Ozimka znajduje się szpital – co ma znaczący wpływ na zapewnienie opieki zdrowotnej naszych mieszkańców.

Dysponujemy ogromną bazą rekreacyjno-sportową oraz obiektami hotelowymi o bardzo wysokim standardzie, jak również szeroką siecią gospodarstw agroturystycznych usytuowanych w niemalże każdej miejscowości gminy.

Gmina oferuje także liczne atrakcje, do których należą Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie, spływy kajakowe na Opolskiej Amazonce – Małej Panwi, szeroka sieć tras rowerowych oraz obszerny zasób zabytków hutnictwa, do których należą Zabytkowy Most Wiszący oraz Kościół Ewangelicki w Ozimku.